|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
|
Bracket - Sunday, August 02, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615537 | TBD |
--
|
--
| E2 vs E5 | CSC 08 Boys Premier | | vs. | SC Surf 08 NPL | | 615502 | TBD |
--
|
--
| E5 vs E6 | SC Surf 08 NPL | | vs. | SC Surf MP 08 Blue | | 615523 | TBD |
--
|
--
| E6 vs E5 | SC Surf MP 08 Blue | | vs. | SC Surf 08 NPL | | Bracket - Sunday, August 16, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615556 | Herdklotz Park | 11:00 AM | 1 | W7 vs W5 | United FC - 2008 Boys Elite | 3 | vs. | Lexington SA 08 Gold | 1 | Bracket - Saturday, August 22, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615548 | SCUFC West Complex | 11:00 AM | 6 | W6 vs W2 | SCUFC 08 Boys Composite | 8 | vs. | CESA 13UB Pre-ECNL | 1 | 615558 | Lexington County Soccer | 03:00 PM | 1 | W5 vs W2 | Lexington SA 08 Gold | 1 | vs. | CESA 13UB Pre-ECNL | 2 | 615555 | SCUFC West Complex | 03:00 PM | 5 | W6 vs W1 | SCUFC 08 Boys Composite | 8 | vs. | CESA 08B Challenge | 2 | Bracket - Sunday, August 23, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615515 | Hardeeville Park & Rec Complex | 01:00 PM | 1 | E7 vs E1 | TFC 08 Boys | 6 | vs. | CASC 08 Crusaders | 0 | 615553 | Southeastern Freight Lines Soccer Center | 01:00 PM | 1 | W4 vs W6 | Clover Elite 08 Boys | 0 | vs. | SCUFC 08 Boys Composite | 6 | 615581 | SCUFC West Complex | 05:00 PM | 4 | W6 vs W3 | SCUFC 08 Boys Composite | 4 | vs. | CFC08B Elite | 0 | 615583 | Lexington County Soccer | 05:45 PM | 1 | W5 vs W4 | Lexington SA 08 Gold | 1 | vs. | Clover Elite 08 Boys | 2 | Bracket - Saturday, August 29, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615534 | McAlister - Smith | 09:00 AM | 1 | E1 vs E6 | CASC 08 Crusaders | 3 | vs. | SC Surf MP 08 Blue | 3 | 615508 | James Island Bayview Complex | 09:00 AM | 1 | E5 vs E3 | SC Surf 08 NPL | 12 | vs. | JIYSC 2008 Red | 0 | 615567 | New Centre Park | 01:00 PM | 1 | W4 vs W2 | Clover Elite 08 Boys | 3 | vs. | CESA 13UB Pre-ECNL | 6 | Bracket - Saturday, September 05, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615520 | Cathedral Of Praise Church Academy | 11:00 AM | 1 | E4 vs E5 | KOSA 2007 Boys | 0 | vs. | SC Surf 08 NPL | 13 | 615532 | Cathedral Of Praise Church Academy | 03:00 PM | 2 | E6 vs E4 | SC Surf MP 08 Blue | | vs. | KOSA 2007 Boys | | Bracket - Sunday, September 06, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615526 | Hardeeville Park & Rec Complex | 01:00 PM | 1 | E7 vs E6 | TFC 08 Boys | 6 | vs. | SC Surf MP 08 Blue | 0 | Bracket - Saturday, September 12, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615536 | James Island Bayview Complex | 11:00 AM | 2 | E1 vs E7 | CASC 08 Crusaders | 0 | vs. | TFC 08 Boys | 11 | 615554 | Wenwood Complex | 11:00 AM | 6 | W2 vs W3 | CESA 13UB Pre-ECNL | 3 | vs. | CFC08B Elite | 1 | 615530 | James Island Bayview Complex | 03:00 PM | 2 | E3 vs E7 | JIYSC 2008 Red | 0 | vs. | TFC 08 Boys | 12 | Bracket - Sunday, September 13, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615516 | TBD |
--
|
--
| E5 vs E2 | SC Surf 08 NPL | 0 | vs. | CSC 08 Boys Premier | 1 | 615528 | Stables Park | 01:00 PM | 2 | E4 vs E1 | KOSA 2007 Boys | 2 | vs. | CASC 08 Crusaders | 6 | 615538 | Stables Park | 05:00 PM | 2 | E4 vs E3 | KOSA 2007 Boys | 1 | vs. | JIYSC 2008 Red | 9 | Bracket - Wednesday, September 16, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615542 | Wenwood Complex | 07:00 PM | 3 | W1 vs W2 | CESA 08B Challenge | 1 | vs. | CESA 13UB Pre-ECNL | 2 | Bracket - Saturday, September 19, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615566 | Carolina FC | 08:45 AM | 4 | W1 vs W3 | CESA 08B Challenge | 1 | vs. | CFC08B Elite | 5 | 615518 | James Island Bayview Complex | 09:00 AM | 1 | E3 vs E6 | JIYSC 2008 Red | 2 | vs. | SC Surf MP 08 Blue | 1 | 615540 | Hardeeville Park & Rec Complex | 11:00 AM | 1 | E7 vs E2 | TFC 08 Boys | 6 | vs. | CSC 08 Boys Premier | 0 | 615564 | Herdklotz Park | 11:00 AM | 1 | W7 vs W4 | United FC - 2008 Boys Elite | 4 | vs. | Clover Elite 08 Boys | 8 | Bracket - Sunday, September 20, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615579 | Wenwood Complex | 11:00 AM | 1 | W2 vs W5 | CESA 13UB Pre-ECNL | 0 | vs. | Lexington SA 08 Gold | 1 | 615557 | Herdklotz Park | 11:00 AM | 1 | W7 vs W1 | United FC - 2008 Boys Elite | 3 | vs. | CESA 08B Challenge | 0 | 615527 | CSC Summerville Complex | 01:00 PM | 4 | E2 vs E6 | CSC 08 Boys Premier | 4 | vs. | SC Surf MP 08 Blue | 1 | Bracket - Saturday, September 26, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615503 | James Island Bayview Complex | 01:00 PM | 1 | E3 vs E1 | JIYSC 2008 Red | 1 | vs. | CASC 08 Crusaders | 1 | Bracket - Sunday, September 27, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615525 | Stables Park | 01:00 PM | 2 | E4 vs E2 | KOSA 2007 Boys | 0 | vs. | CSC 08 Boys Premier | 5 | 615509 | Hardeeville Park & Rec Complex | 05:00 PM | 1 | E7 vs E3 | TFC 08 Boys | 14 | vs. | JIYSC 2008 Red | 0 | 615571 | Lex Barr Road | 05:00 PM | 13 | W3 vs W5 | CFC08B Elite | 2 | vs. | Lexington SA 08 Gold | 0 | Bracket - Saturday, October 03, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615500 | McAlister - Smith | 09:00 AM | 1 | E1 vs E2 | CASC 08 Crusaders | 1 | vs. | CSC 08 Boys Premier | 2 | 615533 | James Island Bayview Complex | 01:00 PM | 1 | E3 vs E2 | JIYSC 2008 Red | 3 | vs. | CSC 08 Boys Premier | 6 | Bracket - Sunday, October 04, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615510 | Patriots Point - Mt. Pleasant | 01:00 PM | 5 | E1 vs E5 | CASC 08 Crusaders | 0 | vs. | SC Surf 08 NPL | 3 | 615550 | Carolina FC | 03:00 PM | 3 | W5 vs W3 | Lexington SA 08 Gold | 0 | vs. | CFC08B Elite | 4 | Bracket - Wednesday, October 07, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615563 | Wenwood Complex | 06:00 PM | 6 | W2 vs W1 | CESA 13UB Pre-ECNL | 2 | vs. | CESA 08B Challenge | 0 | Bracket - Saturday, October 10, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615524 | McAlister - Smith | 12:00 PM | 1 | E1 vs E3 | CASC 08 Crusaders | 1 | vs. | JIYSC 2008 Red | 3 | 615570 | New Centre Park | 02:30 PM | 1 | W4 vs W1 | Clover Elite 08 Boys | 4 | vs. | CESA 08B Challenge | 1 | Bracket - Sunday, October 11, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615562 | Rain Out 10/27 | 03:00 PM | 1 | W4 vs W5 | Clover Elite 08 Boys | | vs. | Lexington SA 08 Gold | | Bracket - Friday, October 16, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615531 | Patriots Point - Mt. Pleasant | 06:00 PM | 5 | E5 vs E1 | SC Surf 08 NPL | 5 | vs. | CASC 08 Crusaders | 0 | 615565 | SCUFC West Complex | 07:00 PM | 4 | W6 vs W5 | SCUFC 08 Boys Composite | 6 | vs. | Lexington SA 08 Gold | 1 | Bracket - Saturday, October 17, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615575 | Carolina FC | 09:00 AM | 4 | W3 vs W2 | CFC08B Elite | 2 | vs. | CESA 13UB Pre-ECNL | 7 | 615568 | Southeastern Freight Lines Soccer Center | 11:00 AM | 3 | W7 vs W6 | United FC - 2008 Boys Elite | 0 | vs. | SCUFC 08 Boys Composite | 5 | 615549 | Wenwood Complex | 01:00 PM | 6 | W1 vs W4 | CESA 08B Challenge | 3 | vs. | Clover Elite 08 Boys | 1 | 615511 | Stables Park | 03:00 PM | 2 | E4 vs E6 | KOSA 2007 Boys | 1 | vs. | SC Surf MP 08 Blue | 1 | Bracket - Sunday, October 18, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615576 | Wenwood Complex | 09:30 AM | 2 | W1 vs W6 | CESA 08B Challenge | 1 | vs. | SCUFC 08 Boys Composite | 6 | 615501 | TBD | 01:00 PM | 1 | E4 vs E7 | KOSA 2007 Boys | 1 | vs. | TFC 08 Boys | 8 | 615522 | James Island Bayview Complex | 01:00 PM | 1 | E7 vs E4 | TFC 08 Boys | 8 | vs. | KOSA 2007 Boys | 1 | 615560 | Carolina FC | 01:00 PM | 3 | W3 vs W6 | CFC08B Elite | 1 | vs. | SCUFC 08 Boys Composite | 2 | 615561 | Wenwood Complex | 02:30 PM | 2 | W2 vs W7 | CESA 13UB Pre-ECNL | 3 | vs. | United FC - 2008 Boys Elite | 2 | 615552 | Wenwood Complex | 03:00 PM | 1 | W1 vs W5 | CESA 08B Challenge | 0 | vs. | Lexington SA 08 Gold | 3 | 615517 | James Island Bayview Complex | 05:00 PM | 1 | E3 vs E4 | JIYSC 2008 Red | 2 | vs. | KOSA 2007 Boys | 0 | 615513 | Cathedral Of Praise Church Academy | 05:00 PM | 1 | E6 vs E1 | SC Surf MP 08 Blue | 2 | vs. | CASC 08 Crusaders | 5 | Bracket - Saturday, October 24, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615521 | CSC Summerville Complex | 09:00 AM | 1A | E2 vs E1 | CSC 08 Boys Premier | 6 | vs. | CASC 08 Crusaders | 0 | 615577 | Lexington County Soccer | 09:30 AM | 1 | W5 vs W7 | Lexington SA 08 Gold | 0 | vs. | United FC - 2008 Boys Elite | 1 | 615559 | Carolina FC | 12:00 PM | 1 | W3 vs W4 | CFC08B Elite | 7 | vs. | Clover Elite 08 Boys | 2 | 615529 | James Island Bayview Complex | 03:00 PM | 1 | E3 vs E5 | JIYSC 2008 Red | 0 | vs. | SC Surf 08 NPL | 5 | Bracket - Sunday, October 25, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615504 | CSC Summerville Complex | 01:30 PM | 1A | E2 vs E4 | CSC 08 Boys Premier | 5 | vs. | KOSA 2007 Boys | 1 | 615507 | McAlister - Smith | 04:45 PM | 1 | E1 vs E4 | CASC 08 Crusaders | 1 | vs. | KOSA 2007 Boys | 0 | 615506 | Cathedral Of Praise Church Academy | 05:00 PM | 1 | E6 vs E2 | SC Surf MP 08 Blue | 0 | vs. | CSC 08 Boys Premier | 7 | Bracket - Wednesday, October 28, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615551 | Rain Out | 06:00 PM | 12 | W7 vs W3 | United FC - 2008 Boys Elite | 1 | vs. | CFC08B Elite | 1 | Bracket - Friday, October 30, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615544 | Lexington County Soccer | 07:00 PM | 1 | W5 vs W6 | Lexington SA 08 Gold | 1 | vs. | SCUFC 08 Boys Composite | 2 | 615578 | Herdklotz Park | 07:30 PM | 1 | W1 vs W7 | CESA 08B Challenge | 0 | vs. | United FC - 2008 Boys Elite | 3 | Bracket - Saturday, October 31, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615546 | MeSa Complex | 09:00 AM | 4 | W2 vs W4 | CESA 13UB Pre-ECNL | 1 | vs. | Clover Elite 08 Boys | 0 | 615539 | James Island Bayview Complex | 10:30 AM | 2 | E6 vs E3 | SC Surf MP 08 Blue | 2 | vs. | JIYSC 2008 Red | 5 | 615572 | Carolina FC | 01:00 PM | 4 | W3 vs W7 | CFC08B Elite | 7 | vs. | United FC - 2008 Boys Elite | 1 | Bracket - Sunday, November 01, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615573 | Lex Barr Road | 09:30 AM | 13 | W5 vs W1 | Lexington SA 08 Gold | 3 | vs. | CESA 08B Challenge | 1 | 615547 | Herdklotz Park | 09:30 AM | 1 | W6 vs W7 | SCUFC 08 Boys Composite | 1 | vs. | United FC - 2008 Boys Elite | 3 | 615505 | TBD | 03:00 PM | 3 | E6 vs E7 | SC Surf MP 08 Blue | 0 | vs. | TFC 08 Boys | 3 | Bracket - Wednesday, November 04, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615582 | Monaghan | 05:30 PM | 1 | W7 vs W2 | United FC - 2008 Boys Elite | 0 | vs. | CESA 13UB Pre-ECNL | 4 | Bracket - Thursday, November 05, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615512 | CSC Summerville Complex | 07:00 PM | 3 | E2 vs E3 | CSC 08 Boys Premier | 3 | vs. | JIYSC 2008 Red | 0 | Bracket - Friday, November 06, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615580 | Carolina FC | 07:30 PM | 4 | W4 vs W3 | Clover Elite 08 Boys | 2 | vs. | CFC08B Elite | 2 | Bracket - Saturday, November 07, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615569 | MeSa Complex | 09:00 AM | 15 | W2 vs W6 | CESA 13UB Pre-ECNL | 1 | vs. | SCUFC 08 Boys Composite | 2 | 615541 | TBD | 04:00 PM | 2 | E5 vs E4 | SC Surf 08 NPL | | vs. | KOSA 2007 Boys | | Bracket - Sunday, November 08, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615574 | Manchester Meadows | 05:00 PM | 1 | W6 vs W4 | SCUFC 08 Boys Composite | 8 | vs. | Clover Elite 08 Boys | 0 | Bracket - Saturday, November 14, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615545 | Brushy Creek Complex | 09:00 AM | 1 | W3 vs W1 | CFC08B Elite | 2 | vs. | CESA 08B Challenge | 1 | Bracket - Sunday, November 15, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615543 | Herdklotz Park | 11:00 AM | 2 | W4 vs W7 | Clover Elite 08 Boys | | vs. | United FC - 2008 Boys Elite | | Bracket - Tuesday, December 01, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615519 | TBD | 01:30 PM | 2 | E2 vs E7 | CSC 08 Boys Premier | | vs. | TFC 08 Boys | | Bracket - Tuesday, December 15, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 615514 | TBD | 12:00 AM | 2 | E7 vs E5 | TFC 08 Boys | 6 | vs. | SC Surf 08 NPL | 1 | 615535 | TBD |
--
|
--
| E5 vs E7 | SC Surf 08 NPL | 0 | vs. | TFC 08 Boys | 6 |
|
|
|
| |
| |
| | |
|